APPLE 3D DÜNYASINDA

0
1173

TEKNOLOJİ DEVİ APPLE ARTIK 3D YAZICI REKABETİNDE 

APPLE

 

    Bildiğiniz üzere dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple , gelişmekte olan teknolojik girişimlere  bir bir el atıp rekabeti iyice kızıştırmaktadır .Önce drone ve sonrasında da elektrikli araba derken yeni bir şeyler çıkacak mı acaba sorusuna kapıldığımız anda Apple bizleri merakta bırakmadı.

      Apple PrimeSense isimli firmayı satın almıştı. Daha önceki yıllarda kulaklıklarıyla tanınan Beats firmasını 3.2 Milyar $ gibi bir rakama almış ve herkesi şaşkınlığa uğratmıştı. Bu firmayı bilmeyenleriniz için sizlere tanıtalım. PrimeSense, Microsft‘un oyun konsolu Xbox’ın Kinect arayüzünü hazıralayan firmadır. 3D görüntüleme üzerine çalışan PrimeSense Apple tarafından satın alındığı zaman herkes firmanın Apple’ın Maps servisi için çalışacağını yeni güncellemeler olabileceğini belirtiyordu ama Trip Chowdhry isimli araştırmacı PrimeSense’in kapalı kapılar ardında farklı bir proje üzerinde çalıştığını söyledi.

 

3boyutluyazicilar.net

 

 

  Yapılan habere göre Apple 3D yazıcılar üzerinde çalışmakta. Son zamanlarda 3D yazıcılar hemen hemen her yerde kullanılmaya başlandı. Sağlık sektöründen (CNC) bilgisayar kontrollü gelişmiş sanayi  tezgahlarına kadar her yerde modelleme üzerinde çalışma olanağı  3D yazıcıların önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceği belirtilmekte. Bundan dolayı da Apple’ın kapalı kapılar ardında 3D bir yazıcı geliştirdiği düşünülmekte. Kim bilir IPhone bundan sonra 3 boyutlu yazıcılarla üretilecek , neden üretilmesin.

 

 

www.3boyutluyazicilar.net

 

          Apple tarafından Amerikan Patent Enstitüsün den çok renkli 3D yazıcı patenti aldığı ortaya atıldı.

 Şu an sadece tek renkli 3D yazıcı olduğunu düşünürsek Apple bu işe bir çözüm üretmiş gibi.Apple 1200 den fazla patent alarak En çok patent alan şirketlerden biri.

 

 

 

www.3boyutluyazicilar.net (3)                                                                                                        www.3boyutluyazicilar.net (4)

 

 

Ancak bunların hepsini birden üretmek için değil de çoğunun teknolojik patentler olduğunu görüyoruz.

Her geçen gün büyüyüp geliştiği görülen  3D yazıcılar ile belirli boyutlara kadar tüm objeleri yaratabiliyorsunuz.

Şirkete yönelik bu iddiaya sahip, araştırma şirketi “Global Equities Research” başkanı Trip Chowdhry‘e göre yeni çalışma alanlarına yönelmeye tam gaz devam Apple, yakın zaman içinde 3D yazıcıda çıkaracak. 

Apple’ın en büyük her sektör de en büyük rakiplerinden biri olan Google da bu işe hiç sevinmişe benzemiyor.

 Araştırma şirketinin sahibinin yaptığı açıklamaya herhangi somut bir delil olmasa da, Apple’ın bu işe girmemesi için herhangi bir mani bulunmuyor.

Apple’ın 3D yazıcı gibi yükselişte olan bir alana yönelmesi imkansız görünmüyor.

 

www.3boyutluyazicilar.net (2)

  Her gün bizleri şaşırtan Apple bakalım 3 boyutlu yazıcılar da bizlere neler sunacak

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here