BU BAVUL TAŞINABİLİR BİR 3D YAZICI

0
3083

1

BU BAVUL TAŞINABİLİR BİR 3D YAZICI

Hiç düşündün mü 3 D yazıcının sen seyahat ediyorken seninl birlikte gelebileceğini ?  Muhtemelen hayır , Çünkü hala nispeten birçok yazıcı büyük ve taşınabilemez durumdadır. Fakat böyle birşey Dutch şirketi tarafından düşünüldü ve sen  3 D yazıcını bir çanta olarak süpermatkete götürebileceksin. Bu yeni projenin markanın adı 3Dbyflow dur. Yazıcı hala onun içinde gibi görülür ve firma henüz piyasaya sürüş tarihini  ilan etmedi, Fakat 3 D yazıcıların şekillerinden bahsetmeye değer.

 

Bu makine basitçe bir bavuldır. Fakat sen onu açtığında  3 D yazıcı  ile karşılaşacaksın. Bu bir çeşit tıpkı modern tarzda olan döner tabla gibidir ; Geçerli vinil canlanması simgeleri.Biz  yenilikçi kelimesini anmak istemiyoruz. Fakat sonunda biz bunu yaptık. Bu 3 D yazıcı Dutch tarafından dizayn edildi.Dizayn öğrencisi Floris Hoff zaten  3 D  yazıcı tarihi içinde yer alan bir kişidir. Çünkü o TNO da staj yaptı ve orada 3 D yazıcılar üzerinde çikolata yapmak için çalıştı. Bu yeni proje için , Floris Hoff  Fablab Maastricht ile birlikte çalışıyor  ve FabLab ın kuruluşu onun babasından geliyor. Bu yüzden izin ver bize yazacılar hakkında çok ufak birşeyden bahsedeyim  yada  Flow tarafından nasıl iddia edildiği hakkında birşeyler söyleyeyim. Taşınabilirliği ile kapalı başlayarak : Flow tarafından taşınılabilirliği ile ilgili bir sebep söylenir.Çünkü o henüz çok fazla ağır değildir.Anlamı şu ki ; Sen bir 3 D yazıcı alabilirsi her nereye istersen onu götürebilirsin. Sen tatildeyken ,  3 D  yazıcın seninle birlikle olabilir. Bir zamanlar böyle olacağını  ? kim bilir .

2-1024x500

Ve sonra  katlama mekanizması vardır.  Şirket olarak iddia ederler ki onların 3 D yazıcılarının belirli özel katlama mekanizması vardır ve  kompakt kasa içerisine katlanabilme özelliğin sahiptir.Yararlarına ek olarak  onun katlanabilirliği bavul kapalı iken 3 D yazıcının zarar görmesini ve tozlanmasını önler. Ek olarak  ,3 D yazıcı farklı sıkıştırıcılar kullanır. Bunu mümkün yapan şey ise 3 D baskı ile birkaç materyaldir.Bu 3 D  yazıcılar  SD card girişine , bir tane kontrol butane ve ekrana sahiptirler.

 

Bu gelecekte 3 D baskıda bir devrim olacak mı ? muhtemelen hayır. Fakat bu  modaya uygun , taşınabilir 3 D yazıcılar   3 D baskı teknoloji trendinde damgasını vuracak. Başlıca makineler  hafif, küçük ve taşınabilir olduğunda gerçekten daha kullanışlı bir şekilde göze alınacaklar. Bunları akıllı telefonlar ile karşılaştır. Her ne olursa olsun senin düşüncen takılabilir aksesuarlar ile ilgili  . Teknoloji yavaşça  geliştiricilere daha akıllı ürünler yaratması için izin veriyor. Bizler taşınabilir çağa giriyor muyuz ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here