En Kapsamlı 3 Boyutlu Yazıcı Rehberi

0
1130

Make dergisi 2012 yılından itibaren her yıl en yeni 3 Boyutlu yazıcıları test etmek için 3 Boyutlu baskı uzmanlarından oluşan bir ekip oluşturuyor.

2012’deki ilk sayısından itibaren sadece 3B yazıcıları satın alma konusundaki en kapsamlı rehber olmasından dolayı değil, bu endüstrideki en son gelişmeleri ve 3 boyutlu yazıcı ekipmanlarıyla ilgili birçok bilgi ve yenilikleri içerdiğinden dolayı Make dergisinin yıllık 3B yazıcı rehberi (Make Magazine Annual Guide to 3D Printing) bir referans haline geldi.

m42_cover_hr

Bu yılki kapışma için onbeş uzman Youngstown/Ohio’daki dört gününü 23 adet FDM tipi ve 3 adet SLA tipi 3B yazıcı inceleyerek geçirdi.

Test edilen FDM tipi 3 boyutlu yazıcılar ;

Ultimaker 2
TAZ 4
Printrbot Simple Metal
Ditto Pro
BeeTheFirst
Type A 2014 Series 1
Afinia H480
Felix 3.0
DeeGreen
Zortrax M200
Da Vinci Airwolf HD, HDX ve HD2X
Replicator 5th Generation
Print-Rite Colido
Powerspec 3D Pro
Idea Builder
Deltamaker
SeeMeCNC Orion
Ultimaker Original+
Bukobot 8 v2 Duo
Bukito v2
Test edilen SLA tipi 3 boyutlu yazıcılar ;

Form 1+
Projet 1200
B9 Creator v1.2

Her 3 boyutlu yazıcı , incelemeyi yapan kişiler tarafından, normal ev kullanıcılarının deneyimleyecekleri şekilde incelendi. Yani; kutudan çıkartma, yazıcı ve yazılımının kurulumu, ilk 3 boyutlu baskı ve gerekirse arıza tespiti ve çözümü. Bu bakımdan sadece baskı kalitesinin incelenmesinin yanında oldukça kapsamlı bir şekilde incelene yapıldı.

Dengeli bir inceleme olması için her uzman birden çok makina ile çalışmaya yönlendiriliyor. Yani; Yves zamanını Felix 3.0 ve Ultimaker Original+ ile geçirirken, Michael çalışmasını çoğunlukla Airwolf’un farklı modelleri ile değerlendirmekteydi.

Youngstown’daki denemelerden bazı izlenimler burada

Tabi ki böylesi bir inceleme için yalnızca iyi hazırlanmak değil, bunun yanında çok sayıda araştırma yapmak gerekli. Bu detaylı incelemelerden sonra uzmanlar hemen deneyim ve düşüncelerini kağıda dökmeye başladılar. Baskı testleri değerlendirip sonuçları karşılaştırdılar ve yazıcıların sıralaması belirlediler. Bütün bunları Make dergisinin 42. sayısında açıkladılar.

Tüm test sonuçlarına ulaşabilmek için dergiyi satın almanız gerekirken Make dergisi en iyi 10 3 boyutlu yazıcı sonuçlarını ücretsiz göz atmanız için yayımladı. E-mail adresiniz ile buraya kayıt olarak PDF dosyasını isteyebilirsiniz.

 

Orjinal içerik: http://3dprintingforbeginners.com/make-magazine-annual-guide-to-3d-printing-2015/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here